Kadra Polski U-16 rocz.1994/95 Turniej w Turcji

VII
 VIII

Turcja - Polska 97 : 77  STATYSTYKI
( 26-22, 26-11, 22-23, 23-21)

Nie udał się nam rewanż za porażkę  grupie i tym samym to gospodarze czyli Turcja  zajmuj± trzeci± lokatę,  a naszej reprezentacji przydało miejsce tuż za pudłem. Na usprawiedliwienie można jedynie dodać, że nasza drużyna przyst±piła do spotkania osłabiona lekkimi kontuzjami i problemami żoł±dkowymi i nie wyst±pili Grzeliński, Borowski  i Struski. Pojedynek przebiegał wiec pod dyktando gospodarzy.  W pierwszej kwarcie jeszcze nasi zawodnicy byli w stanie nawi±zać walkę,  jednak póĽniej już było gorzej. Do przerwy Turcy dysponowali  już na tyle duż± przewag±, że praktycznie losy tego pojedynku były już rozstrzygnięte. Rywale zagrali bowiem dużo bardziej skutecznie  (62% za dwa) od naszych zawodników (47%) i to, oprócz osłabień, zadecydowało dzi¶ o porażce. Najskuteczniejszym zawodnikiem w naszej drużynie był Norman Zuber – 26 punktów,  a w drużynie rywali Tayfun Erulku, który zaliczył 27 „oczek”.

Polska  - Turcja 65 : 85   STATYSTYKI
( 13-23, 24-16, 21-27, 7-19 )

POLAND (65): Jakub Derkowski 1 (1 as.), Rafal Stefanik 9 (6 zb.- 1 as.), Kacper Borowski 2 (1 zb.), Jakub Patoka 4, Nikodem Sirijatowicz 4 (1 as.), Radoslaw Trubacz 2 (1 zb.- 1 as.), Mateusz Migala 6 (2 zb.), Daniel Szymkiewicz 13 (6 zb.- 5 as.), Normal Zuber 3, Jan Grzelinski 12 (3 zb.- 1 as.), Damian Jeszke 9 (7 zb.)

Historia lubi się powtarzać można by rzec ogl±daj±c rywalizację naszych zawodników z Serbami. Niestety w półfinałowym pojedynku, w którym przyszło nam się po raz drugi zmierzyć z Serbi± – naszym grupowym rywalem Polacy przegrali dokładnie takim samym wynikiem jak w pierwszym spotkaniu 85:65. W porównaniu z pierwszym meczem tym razem przez trzy kwarty ogl±dać mogli¶my wyrównany pojedynek , bo straty z pierwszej kwarty  udało się nam zniwelować.  W ostatniej kwarcie, podobnej jak w pierwszej to Serbowie dominowali i nie pozostawili złudzeń naszym zawodnikom że to im należy się gra w finale. Pojedynek ten przegrali¶my głownie na deskach. Rywale bowiem mieli dokładnie 20 zbiórek więcej niż nasza drużyna,  a sam Nikola Jankovic  zebrał polowe tego co zebrali wszyscy nasi zawodnicy razem i z dorobkiem 23 punktów był najlepszym zawodnikiem tego półfinału.  W tym spotkaniu najlepszym naszym zawodnikiem  był Daniel Szymkiewicz (13 punktów, 6 zbiórek, 5 asyst, 7 przechwytów ale i 6 strat), ale warto by tez wyróżnić  grę Damiana Jaszke (9 punktów, 7 zbiórek),  Rafał Stefanika (9 punktów, 6 zbiórek) i Jana Grzelińskiego (12 punktów). Tak wiec po tej porażce naszej ekipie pozostaje walka o trzecie miejsce z gospodarzami turnieju Turcj±, także naszym rywalem grupowym z którym w grupie przegrali¶my po dogrywce. Będzie więc okazja do rewanżu.

Włochy - Polska  73 : 74   STATYSTYKI
( 15-15, 21-26, 23-19, 14-14 )

POLSKA (74): Jakub Derkowski 1, Rafal Stefanik 6 (2 as.), Norman Zuber 16 (2 zb.), Jabuk Paloka 6 (2 zb.- 1 as.), Nikodem Sirijatowicz 1 (2 as.), Filip Struski 10 (4 zb.- 1 as.), Mateusz Migala (1 zb.), Daniel Szymkiewicz 12 (3 zb.), Kacper Borowski 2 (1 as.), Jan Grzelinski 12 (4 zb.- 8 as.), Damian Jeszke 8 (12 zb.- 1 as.)

Niezwykle emocjonuj±cy i do samego końca trzymaj±cy w napięciu był pojedynek pomiędzy nasza reprezentacj± a Włochami. Obie drużyny miewały lesze fragmenty jak i gorsza a prowadzenie ulegało do¶ć często zmianie. Obie drużyny prezentowały zbliżon± skuteczno¶ć z gry a o losach tego pojedynku zadecydowała nasza lekka przewaga na deskach i tu pochwalić warto Damiana Jeszke za aż 12 zebranych piłek  i lepsza skuteczno¶ć rzutów osobistych tu natomiast dobry przykład dał lider punktowy Polaków Norman Zuber – 5/6  z linii wolnych a w sumie 16 punktów. W naszej drużynie warto tez odnotować występ Jana Grzelińskiego, który  wypracował osiem asyst, zebrał cztery piłki oraz z dobył  12 punktów .  Liderem punktowym spotkania z dorobkiem 19 oczek został Aristide Landi jednak nie wystarczyło to Włochom wy wygrać ten pojedynek.

Serbia - Polska    85 : 65   STATYSTYKI
(24-21, 18-17, 21-10, 22-17)

POLSKA 65 ) Jakub Derkowski 1 (3 zb-1 as), Rafał Stefanik 4 (2 zb-3 a), Norman Zuber 7, Jakub Patoka 9 (8 zb-1 as), Nikodem Sirijatowicz 3 (1x3-1 zb), Radoslaw Trubacz 4, Filip Struski 3 (1x3-3 zb), Mateusz Migała 8 (4 zb), Daniel Szymkiewicz 12 (1x3-3 zb-2 as), Kacper Borowski 4 (2 zb), Jan Grzeliński 10 (1x3-5 zb- 5 as), Damian Jeszke (6 zb)

Niestety nie udało się Polskiej Reprezentacji wygrać w pierwszym meczu z Serbi±.W całym meczu tylko raz wyszli¶my na 1 punktowe prowadzenie .Polacy mecz rozpoczęli następuj±c± pi±tka: Stefanik, Zuber, Szymkiewicz, Grzeliński, Jeszke.Pierwsze punkty dla Polski zdobył Jan Grzeliński (trójeczka).Po pierwszej połowie meczu wcale nie było tak Ľle z parkietu zeszli¶my z 4 punktow± strat± do Serbów .Trzecia kwarta dla naszego zespołu rozpoczęła się katastrofalnie .Serbowie dominowali  i odjechali na kilkunastopunktowa przewagę której Polacy nie byli wstanie już dzi¶ nadrobić. Serbowie dzisiaj byli od nas lepsi na deskach i rzucali na lepszym procencie a bracia Jankovic  szczególnie Nicolas nie do zatrzymania .Jakub Patoka i Mateusz Migała ¶l±scy koszykarze pokazali się z dobrej strony w tym meczu o czym mówi± statystyki.Najdłużej na boisku przebywali : Grzeliński i Szymkiewicz. Trener kadry Ryszard Poznański dał pograć wszystkim chłopakom. W meczu jedynie Damian Jeszke nie zdobył punktów za to zaliczył 6 zbiorek

Główny trener Polaków Ryszard Poznanski powiedział po meczu z Serbami że Polacy mieli problem z centrami przeciwników którzy grali bardzo twardo i uważa ze tan sam problem będzie się powtarzał w dzisiejszym meczu z Turcj±.
Dzisiejszy mecz przeciwko Turcji może być bardzo trudny tak jak mecz z Serbi±. Serbowie maja lepsze warunki fizyczne i s± lepiej przygotowani atletycznie niż nasi zawodnicy. S± wyżsi i silniejszy niż my. Nasi centrzy mieli duże problemy z powstrzymaniem serbskich wysokich graczy którzy zebrali bardzo dużo piłek na atakowanej tablicy i mieli dużo ponownień w ataku. Bardzo mocno naciskali na naszych zawodników z piłk± i niemożliwe było zbieranie piłek i straty pojawiały się przez bardzo mocny nacisk w obronie
Polski trener kontynuował: " dzisiejszy mecz będzie ciężki dla naszych centrów. Turcy s± wysocy i dobrze przygotowani fizycznie. Polacy nie walcz± tak jak Serbowie albo Turcy. Kiedy miałem okazje ogl±dać Turków podczas turnieju w Hiszpanii grali tam o wiele lepiej niz. tutaj w Turcji
Poznański dodał: : Turcy mog± być mistrzami europy. Macie dobry zespól, zorganizowany w ataku , dobre warunki fizyczne i gracie dobrze w ataku i obronie
Organizacja turnieju jest perfekcyjna odk±d przyjechali¶my nie mamy żadnych problemów wszystko jest pod kontrola i przygotowane na zaawansowanym poziomie
organizacja mistrzostw ¶wiata w turcji 2010 ma dobra przyszło¶ć  Turcy przygotowali dobry program i zostali słusznie wybrani do organizacji. Wierze ze będziecie mięć dobra atmosferę na trybunach i wszystko będzie zorganizowane na 100%

Polska - Turcja    74 : 80  STATYSTYKI
 (14-25,16-7,17-7,20-28 dogrywka 7-13)

POLSKA  (74): Jakub Derkowski 3, Rafal Stefanik 9 (9 zb-1 as), Kacper Borowski (1 zb), Jakub Patoka (3 zb), Nikodem Sirijatowicz 8 (5 zb), Radoslaw Trubacz 22 (4 zb-1 as), Filip Struski 2, Mateusz Migala 4 (2 zb), Daniel Szymkiewicz 13 (10 zb-8 as), Norman Zuber (1 zb), Jan Grzelinski (6 zb-3 as), Damian Jeszke 13 (10 zb-1 as)

W ostatni meczu w drugim dniu turnieju Turk Telekom był rozgrywany mecz pomiedzy Polska a Turcja i zakończył się wynikiem 74 : 80 dla gospodarzy. W regulaminowym czasie gry bylo 67-67 w dogrywce Turcy zdominowali gre i odniesli zwyciestwo 74-80

po meczu trener Turecki Erhan Toker powiedział:

Grali¶my naprawdę trudny mecz z Polakami. Mecze tego typu kończone dogrywk± daj± drużynom dodatkowe do¶wiadczenie. Nie jest łatwo grać końcowe minuty meczu pod duż± presj±, z drugiej strony mogli¶my zobaczyć co zawodnicy zrobi± w takich sytuacjach mogli¶my zauważyć braki i zadecydować jak je polepszyć. Zarówno mecze z Niemcami i Polsk±  były  bardzo pożyteczne dla nas

Niemcy - Polska 81 : 88 STATYSTYKI
(18-11, 27-16, 16-35,20-26)

POLSKA (88): Jakub Derkowski, Rafal Stefanik 8 (2 zb.-2 as.), Norman Zuber 27 (1 rzb.), Jakub Patoka (2 zb.), Nikodem Sirijatowicz 2 (2 zb.), Radoslaw Trubacz (2 zb.), Filip Struski 6 (1 zb.), Mateusz Migala 2 (2 zb.), Daniel Szymkiewicz 15 (4 zb.-10 as.), Kacper Borowski 2 (3 zb.), Jan Grzelinski 17 (5 zb.-15 as.), Damien Jeszke 9 (6 zb.)

No i doczekali¶my się pierwszego zwycięstwa naszej reprezentacji. Polska pokonała Niemców 88 - 81 chodĽ do przerwy przegrywali¶my różnic± 18 punktów 45-27.Kapitalna 3 kwarta w wykonaniu naszej kadry 16-35 dla Polski, odrabiamy straty z pierwszej połowy meczu. Czwarta kwarta także dla biało-czerwonych. Spotkanie kończy się zwycięstwem Polski 88 : 81 Najwięcej punktów w tym meczu dla Polski zdobył Norman Zuber 27.Jan Grzeliński zaliczył rekordow± ilo¶ć asyst 15 co dało mu prowadzenie jako najlepszy asystuj±cy w całym turnieju ze ¶rednia 7,7 asyst na mecz !